Skleník

je stavba sloužící pro pěstování rostlin, které vyžadují specifické klimatické podmínky (především vyšší teplotu než má okolí a vlhkost vzduchu). Tvoří jej nosná konstrukce opatřená průhlednými deskami (nejčastěji sklo případně plast - dutinkový polykarbonát); často jsou upevněny v okenních rámech z důvodu možnosti větrání. Vnitřek skleníku se ohřívá působením slunečního záření, které prochází pláštěm skleníku, ten naopak znemožňuje tepelné ztráty (skleníkový efekt). V drsnějších klimatických oblastech bývají skleníky opatřeny vytápěním pro udržení vyšší teploty v zimních měsících.

Skleníky rozdělujeme dle materiálu:

  Polykarbonát 

díky polykarbonátovým skleníkům si prodloužíte pěstitelskou sezónu. Polykarbonát má vynikající tepelně-izolační vlastnosti.


  Sklo

skleníky ze skla jsou ideální pro zákazníky, kteří dávají přednost tradičnímu materiálu. Masivní konstrukce z pozinkovaných ocelových profilů.

 

 Výhody polykarbonátu

  • Materiál prosklení je z komůrkového polykarbonátového skla, které je UV odolné, nepraská vlivem pnutí a má výborné izolační vlastnosti.
  • Konstrukce skleníku je vyrobena z přírodního hliníku odolnému korozi, nepotřebuje další údržbu.
  • Skleník je nerozbitný krupobitím a odolný do rychlosti větru 75 km/h.
  • Dvoukřídlé dveře zajišťují pohodlný vstup a dobrou manipulaci.
  • Skleník lze postavit bez zděné podezdívky, možnost dokoupení základny z pozinkovaného ocelového plechu.
  • Záruka na nerozbitnost polykarbonátu prodloužená na 10 let.

 

Skleníky naleznete u autorizovaného prodejce: www.sklenik-expert.cz

 

Pokud zde nenaleznete co jste hledali, neváhejte volat a nebo nám napište. Zpracujeme Váš dotaz, obratem Vám odpovíme a zašleme buď naši konkrétní nabídku, nebo doporučení kde Váš požadavek nejlépe uspokojí. 

 

mobil: +420 721 530 085

 


e-mail: info(a)servisprovasdomov.cz


 

© 2010 Hodinový manžel | © 2011 Tvorba webových stránek Xerno.cz

-

Kontaktujte nás

:
*
:
:
*
:

* Povinné údaje